2023 World Final

2-6 October, Tenerife (Spain)

Historia

Rozwój turnieju World Corporate Golf Challenge w ostatnich latach udowodnił, że projekt ten sukcesywnie osiąga swoje długoterminowe cele – w tym założenia dotyczące globalnego zasięgu. Fundamentami tych postępów są sukcesy poprzednich edycji oraz światowych finałów WCGC w Szkocji, Hiszpanii i Portugalii. Finałowe rozgrywki transmitowane są obecnie przez Golfing World TV obecnej u ponad 50 nadawców na świecie stanowiących kanał dotarcia do 350 milionów gospodarstw domowych. Wydarzenia WCGC relacjonowane są też przez magazyny Time oraz Fortune.

Wartość projektu World Corporate Golf Challenge dostrzeżona została jednak przez dziennik The Times ponad 20 lat temu, w 1993 roku. Już wtedy doceniono jego zdolność do integracji świata biznesu za pomocą sportowej rywalizacji w przyjaznej, nieformalnej atmosferze.

Zapoczątkowany w Wielkiej Brytanii event na przestrzeni kolejnych lat pojawił się w krajach takich jak Indie, Malezja, Szwecja, Hiszpania, Włochy czy Nowa Zelandia. Lokalne wydarzenia WCGC, podobnie jak światowe finały, szybko zdobyły uznanie przedsiębiorców i menedżerów reprezentujących różne sektory gospodarki, jak również najbardziej prestiżowych mediów.

Dziś WCGC jest największym korporacyjnym turniejem golfowym świata, w który zaangażowani są przedstawiciele ponad 50 państw.

Leave a Reply