2023 World Final

2-6 October, Tenerife (Spain)

Zakończyły się turnieje eliminacyjne drugiej edycji WCGC w Polsce. Do polskiego finału, który odbędzie się 20 i 21 maja 2016 roku na polu golfowym Lisia Polana k. Warszawy, zakwalifikowało się 60 dwuosobowych, firmowych drużyn. Będą one walczyły o tytuł World Corporate Golf Challenge Poland i nagrodę główną – wyjazd na światowe finały WCGC w portugalskim Cascais.

Imprezie towarzyszy bankiet turniejowy, który tym roku odbędzie się w Klubie Biznesowym Stadionu Legii Warszawa. Poprowadzi go Mateusz Kusznierewicz – ambasador polskiej edycji turnieju oraz reprezentant drużyny Auto Idea Mercedes-Benz – jednego ze sponsorów turnieju, który ufundował nagrodę za Hole in One na dołku nr 12. Gracz, który jako pierwszy trafi do dołka jednym uderzeniem, wygra Mercedesa klasy A.

Partnerem organizatorem wydarzenia jest agencja Plej. Odpowiada za koordynację przygotowań, pozyskanie sponsorów, działania media relations oraz produkcję i realizację całego turnieju, a także atrakcji towarzyszących.

World Corporate Golf Challenge to największy korporacyjny turniej golfowy świata, w którym udział biorą przedsiębiorcy oraz menedżerowie reprezentujący najwyższe szczeble kariery. Uczestniczące w turniejach drużyny reprezentują jednocześnie firmy oraz kraje, z których pochodzą. Pierwsza polska edycja odbyła się w maju na polu golfowym Lisia Polana k. Warszawy. Wygrał duet z firmy mastersgolf.pl w składzie Sławomir Marszałek i Bogdan Bigus. W światowym finale Polska zajęła 24 miejsce, wygrał duet z Indii reprezentujący firmę Ramesh Swiss Watch.

Nagrodą w turnieju jest udział w światowym finale WCGC, który odbędzie się 21-26 czerwca 2016 roku na polu Oitavos Dunes Golf Course – jednym ze 100 najlepszych na świecie. Obiekt zlokalizowany jest w malowniczej, leżącej nad Oceanem Atlantyckim miejscowości Cascais w Portugalii. W trwającym kilka dni programie, poza dwudniowym turniejem głównym, znajdą się turnieje dla gości, pokazy, przyjęcia koktajlowe oraz uroczysta gala. W rywalizacji udział weźmie około 80 topowych przedstawicieli świata biznesu z 53 państw.

Sponsorami i partnerami turnieju są: ProfiLab, Auto Idea Mercedes-Benz, Legia Warszawa, Belvedere Catering by Design, Rent Design, Ballantine’s, Regent Warsaw Hotel, Grupa e4e, Dr Irena Eris, Premium Yachting, FootJoy, Titleist, Bushnell Golf i eventory.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły: GALA, Golf&Roll, Media&Marketing, MeetingPlanner.pl, OOHmagazine i Highlife.

112-1-plakat-B1-7-min

Facebook
LinkedIn
Twitter
WhatsApp
Email