2023 World Final

2-6 October, Tenerife (Spain)

WCGC Poland to polskie eliminacje do największego korporacyjnego turnieju golfowego świata – World Corporate Golf Challenge. Globalny finał, na którym zwycięzcy z ponad 40 krajów reprezentują swoje ojczyzny oraz swoje firmy, zostanie rozegrany 17-21 października 2022, w tym roku po raz pierwszy na słonecznej Teneryfie. Polskę reprezentować będzie Orange Team w składzie: Artur Wróbel i Andrzej Rosłaniec. To właśnie oni zajęli pierwsze miejsce w turnieju WCGC Poland, który rozegrany został 4 września 2022 na polu Sobienie Królewskie Golf & Country Club. Organizatorem polskich rozgrywek jest od 8 lat agencja Plej.

Zwycięzcami VIII edycji WCGC Poland została drużyna Orange Team w składzie: Artur Wróbel i Andrzej Rosłaniec. Drugie miejsce zajęli Sebastian Sawczuk i Johann Wasserman, czyli drużyna New Concept Polska. Podium zamyka WEALTHON, czyli nasi ubiegłoroczni triumfatorzy: Aleksander Majchrzak i Piotr Miękus. Tegoroczny turniej po raz pierwszy rozegraliśmy w nowym formacie startu – shotgun start. Wszyscy zawodnicy, po porannej rejestracji w biurze turniejowym i odprawie z sędzią, ruszyli na swoje dołki i punktualnie o 10:00 rano, wszyscy równocześnie rozpoczęli grę. Mieliśmy piękną pogodę i mnóstwo pozytywnych sportowych emocji. Wielu dostarczyły także wyjątkowe nagrody na dołkach, ufundowane przez tegorocznych partnerów WCGC Poland: Auto Idea – Autoryzowanego Dealera Mercedes-Benz. Sobienie Królewskie Golf & Country Club oraz Hotelu Sobienie Królewskie, marek Callaway i OdysseyBunkier Store, Pekabex Development, Legia Tenis & GolfJ.A. Baczewski oraz Woodstories.

Z ogromną przyjemnością przedstawimy zwycięzców konkursów na poszczególnych dołkach, którym patronowali nasi wyjątkowi partnerzy:  

#2 Odyssey – Closest to the pin – ROBERT KOZAK 0,33

#3 Pekabex – Longest Drive – BOŻENA SAWICKA, MARCIN ZIĘBA

#4 Mercedes Benz Audo Idea – Closest to the pin – MICHAŁ BIEŃKOWSKI 321 CM

#7 Bunkier Store – Longest Drive – REGINA KOENIG, GRZEGORZ CZELEJ

#8 Hotel Sobienie Królewskie – Longest Drive – IWONA ZBOROWSKA, TOMASZ ŁADOCHA

#9 Legia Tenis & Golf – Closest to the pin – MICHAŁ MICHAŁOWSKI 103,5

#11 Woods Stories – Longest Drive  – BOŻENA SAWICKA, MARCIN ZIĘBA

#12 Callaway – Closest to the pin – JOHANN WASERMANN 100 CM

#15 Plej – Longest Drive – KASIA WRÓBEL, ALEKSANDER MAJCHRZAK

#16 Sobienie Królewskie G&CC – HIO/ Closest to the pin – PATRYK SZWONDER 306 CM

#18 J.A. Baczewski – Longest Drive – SABINA PILARSKA, MARCEL ZIĘBA

Nagrodą główną jest w pełni opłacony wyjazd na światowe finały na Teneryfie, które odbędą się od 17 do 21 października 2022 na Teneryfie. Poza możliwością gry ze zwycięzcami z innych krajów na przepięknym polu Costa Adeje, nagroda główna to także szereg atrakcji towarzyszących, w tym możliwość poznania Światowych gwiazd golfa i oglądanie ich gry w ramach Sports Legends Cup na polu Abama Golf.

Polska edycję korporacyjnego turnieju golfowego na świecie od 2015 roku organizuje agencja Plej.

Wydarzenie objęły patronatem medialnym redakcje: OOHmagazine, Media i Marketing Polska, MMPOnline.pl, MMP24, Think MICE oraz MeetingPlanner.pl.

Galeria zdjęć z turnieju dostępna jest na www.wcgc.pl.

Facebook
LinkedIn
Twitter
WhatsApp
Email